Z dniem 5 października 2021 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego, która dotyczy między innymi art. 63 § 1.

 

 

 

Zmieniły się przepisy dotyczące składania podań - żądań, wyjaśnień, odwołań i zażaleń.

Od 5 października 2021r., zgodnie ze znowelizowanym art. 63 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego składanie podań (żądań, wyjaśnień, odwołań, zażaleń) na adres poczty elektronicznej (adres e-mail) jest niedopuszczalne, wobec powyższego tak wniesione podania (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) pozostawia się bez rozpoznania.

Podania w formie elektronicznej (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) mogą być wnoszone wyłącznie na adres do doręczeń elektronicznych, którym w przypadku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli jest adres  Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie e-PUAP (https://epuap.gov.pl):  pinbsw4312/SkrytkaESP

Powyższe nie dotyczy wniosków o udostępnienie informacji publicznej oraz skarg, które na podstawie odrębnych przepisów mogą być wnoszone na adres poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.