W 2018 roku odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”, w którym udział wzięło 141 uczniów z 9. szkół z województwa podkarpackiego.

 

W roku 2019 zmieniona została formuła konkursu na I Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym z 4 województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego  i świętokrzyskiego. Wzięło w nim udział 247 uczniów z 14 szkół.

W 2020 roku, pomimo problemów, związanych z pandemią, udało się przeprowadzić  II Międzywojewódzki   Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”.

Ogółem w trzech konkursach udział wzięło 1 135 uczniów.

Konkursy organizowane były przez Starostę Stalowowolskiego i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli. Są to jedyne w kraju konkursy o takiej tematyce.

Drugi konkurs międzywojewódzki odbył się w trzech etapach: eliminacji szkolnych, kwalifikacji wojewódzkich i finału międzywojewódzkiego. W pierwszym etapie udział wzięło 747 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym z 9. województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Do II etapu awansowało 201 uczniów, reprezentujących swoje szkoły w kwalifikacjach wojewódzkich, zaś w finale międzywojewódzkim wystartowało 24 uczniów z 14 szkół, reprezentujących 9 województw.. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 50 pytań testowych, w tym 35 z prawa budowlanego i 15 z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Finał nie odbył się jak wcześniej w Stalowej Woli, lecz w poszczególnych  szkołach.

Sześciu najlepszych uczniów  uzyskało tytuł laureata. Laureatem pierwszego miejsce został  Maciej Chromik – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku. Jako nagrodę rzeczową otrzymał rower i bardzo zaawansowany technologiczne  - kask rowerowy oraz inne upominki. Dla szkoły zaś wygrał lodówkę. Nauczycielem – opiekunem ucznia był Adam Kisiel.

Miejsce drugie zajął  Kamil Błaszczyk z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu. Otrzymał telefon komórkowy i inne upominki, zaś szkoła - power audio. Nauczycielem – opiekunem ucznia była Joanna Raczyńska.

Trzecia lokata przypadła Sandrze Wróbel z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kwiatkowskiego w Lublinie. Otrzymała gramofon retro i inne upominki, zaś  szkoła  - mop parowy. Nauczycielem – opiekunem uczennicy była Izabela Derkacz – Chuchla.

Czwarte miejsce zajęła Oliwia Piskur z Zespołu Szkół Nr 3 w Tarnobrzegu. Otrzymała komplet trzech walizek i inne upominki.  Nauczycielem – opiekunem uczennicy była Monika Polek.

Piąte miejsce zajął Jakub Zadrożny z Zespołu Szkół Nr 2 w Garwolinie. Otrzymał głośnik bluetoo i inne upominki. Nauczycielami – opiekunami ucznia byli: Dorota Mucha i Stanisław Jóźwiak.

Jakub Giza z Zespołu Szkół Nr 3 w Tarnobrzegu uplasował się na szóstej pozycji. Otrzymał lornetkę i inne upominki. Nauczycielem – opiekunem ucznia była Monika Polek.

Laureci uzyskali bardzo dobre wyniki z testu, zdobywając od 43 do 48 punktów, na 50 możliwych.

Nagrody i upominki oraz dyplomy i podziękowania dla szkół z Lublina, Garwolina, Przeworska i Tarnobrzegu,  wręczył w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli - Marian Pędlowski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli, zaś do Opola zostały przesłane poprzez firmę kurierską.

W poprzednich edycjach konkursu uczniowie otrzymali: dron,  tablet, zegarek sportowy, wideorejestrator samochodowy, słuchawki bezprzewodowe i  plecak solarny zaś szkoły: telewizor,  projektor multimedialny, drukarkę laserową, ekspres do kawy, wieżę stereo, dalmierz laserowy.

Nauczyciele – opiekunowie otrzymali podziękowania i upominki rzeczowe.

PATRONAT HONOROWY

SPONSORZY

 

Fotoreportaż:

Konkurs wiedzy 2020Pokaż galerie