Aktualności

W związku z ryzykiem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne klientów Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli  oraz pracowników ich obsługujących, od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania zostaje zamknięta bezpośrednia obsługa klientów w Powiatowym Inspektoracier Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli. Zachęcamy do korzystania z kontaktu telefonicznego pod numerami  (15) 643 36 69 - 71 lub meila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a take e-PUAP.

W razie zaistnienia sytuacji mogącej powodować zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia, a także innych nie cierpiących zwłoki, należy dzwonić pod alarmowy numer telefonu: 604 90 33 39.

Odwołane zostały zaplanowane wcześniej czynności kontrolne w terenie.

18 marca 2020 roku w Dzienniku Ustaw pod poz. 471, została opublikowana nowelizacja prawa budowlanego, wprowadzona ustawą z 13 lutego 2020 roku.

3 marca 2020 roku  Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.

Zakończony został II etap II Międzywojewódzkiego Konkursu „Poznaj Prawo Budowlane”.

Ostatnia, nieobowiązująca jeszcze nowelizacja prawa budowlanego, zmieni kwalifikację samowoli budowlanej z przestępstwa na wykroczenie.